Historia Firmy StrixLand

O firmie 11-03-2018

Firma Strix Land sp. z o.o. spółka komandytowa została założona w 2013 roku przez małżeństwo Justynę i Leszka Wójcik.

Leszek Wójcik zaczął profesjonalną pracę z meblami od praktyki w norweskich firmach „Hove Mobler” i „Ekornes” w roku 1991. Tam nauczył się produkcji foteli typu Recliner i tę wiedzę przeniósł do naszego kraju gdzie jesienią 1991 roku w Poznaniu od podstaw uruchamiał produkcję pierwszych w Polsce foteli Recliner na piankach formowanych na licencji w/w firm norweskich. Do 2000 roku był dyrektorem ds. produkcji foteli i sof z funkcją Recliner i Relax firmie z większościowym kapitałem norweskim. Od 2001 roku był współwłaścicielem i Prezesem spółki należącej do grupy firm produkujących fotele i sofy na piankach formowanych sprzedawanych do większości krajów europejskich oraz Australii, Emiratów Arabskich, Azji i USA. Oddzielną grupą produktów były ekskluzywne fotele biurowe na których zasiadali między innymi Polscy Prezydenci, Premierzy, wielu ministrów i prezesów największych polskich firm oraz wielu notabli w Rosji i krajach post-radzieckich. Kierując przez cały okres działem wdrożeń i rozwoju wprowadził wiele nowych rozwiązań technicznych poprawiających funkcjonalność mebli i ułatwiających ich produkcję.

W 2001 roku dołączyła też do rodziny meblarzy Justyna Wójcik i do chwili obecnej jest najlepszym kontrolerem jakości produkowanych wyrobów.

W 2007 roku, nie akceptując nowej polityki prowadzonej przez norweskiego właściciela większościowego, Leszek Wójcik sprzedał swoje udziały w spółce i rozstał się z firmą.

W tym też roku małżonkowie przeprowadzili się do Nidzicy gdzie, dysponując kapitałem kanadyjsko-francuskim, uruchomili od podstaw zakład produkujący meble tapicerowane. Należy on do właścicieli Grupy kapitałowej posiadającej firmy produkcyjne w Estonii, na Litwie, w Polsce i na Ukrainie oraz główne centra handlowe we Francji, Estonii, Niemczech i Anglii. Leszek Wójcik będąc Prezesem Zarządu do 2013 roku rozwinął firmę do największego producenta mebli tapicerowanych i największego pracodawcy w powiecie, wielokrotnie nagradzanej za osiągnięcia biznesowe i wkład w rozwój regionu. Jednakże ponownie, nie zgadzając się z drogą rozwoju obraną przez właścicieli i ich podejściem biznesowym, postanowił rozstać się z tą firmą.

Jesienią 2013 roku małżonkowie postanowili założyć własną firmę i produkować meble dla największego sprzedawcy internetowego w Szwecji.

Obecnie firma Strix Land specjalizuje się w produkcji sof i narożników z funkcją spania oraz foteli wypoczynkowych. Produkuje zarówno jako podwykonawca dla znanych producentów (między innymi BRW Comfort, Gala Colezione, Kensa) jak również realizuje zamówienia indywidualne. Mając dobraną załogę i dużą elastyczność realizujemy również zamówienia na wyposażenie hoteli (w Polsce i Niemczech), kawiarni (Szwecja), produkcję wdrożeniową nowych wyrobów zleconą przez polskich projektantów oraz prototypy mebli dla lokalnego producenta mechanizmów i okuć meblowych Stalmot&Wolmet – który prezentuje je na wielu targach branżowych.

Zadowolenie i podziękowanie od indywidualnego odbiorcy końcowego daje nam większą satysfakcję niż sprzedanie kolejnego tysiąca mebli do sieci hurtowej.

Justyna i Leszek WójcikSofy


Nasze sofy i foteleZamówienia indywidualne


„STRIX LAND” Spółka z o.o., Spółka komandytowa
Zakład produkcyjny: ul. Boczna 37, 13-100 Nidzica
Biuro: ul. Adama Mickiewicza 16/1 10-509 Olsztyn
NIP: 739-386-29-13
Leszek Wójcik - Dyrektor Produkcji
Telefon: 661 507 330
E-Mail: leszek@strixland.pl
Justyna Wójcik - Prezes Komplementariusza, Dyrektor Zakładu
Telefon: 601 816 888
E-Mail: justyna@strixland.pl